חוטים נספגים

 
 
 


 
 
 
 
 
חוטים נספגים (Silhouette Soft & Aptos Light Lift) העשויים חומצה פולילאקטית, הם שיטה חדשנית למתיחת העור. טיפול זה מיושם יותר ויותר בשנים האחרונות, כשכל הזמן מפותחים חוטים חדשים.

מזוחוטים הם סוג של חוטים נספגים, שעשויים מחומר הנקרא פולידיאוקסנון, המיועד להגברת אלסטיות ומיצוק של העור. חוט מסוג זה הוחדר לשכבת עור דרמה. לאחרונה גם הופיעו חוטי מזו למתיחה עם מגוון רחב של מנגנונים לאחיזה בשכבה תת-עורית. רק חוט במקרה הזה עשוי גם פולידיאוקסנון.

 

חוטי אפסוט וחוטי סילואט

 
 
חוטי סילואט
 
 
 
חוטי סילואט
 
 
 
 
יש לציין ששני הסוגים של החוטים, כלומר גם חוטי מזו (שעשויים פולידיוקסנון) וגם חוטי אפטוס ולייט וסילואט סופט (שעשויים מחומצה פולילקטית) עשויים מחומרים שבשימוש ברפואה ומתאימים לרקמות הגוף ב- 100%.

סדרת מוצרי אפטוס וסילואט סופט תוצר של שנים ארוכות של פיתוח, למידה, מחקר ושיפור. המוצרים השונים עם מנגנוני אחיזה שונים (קרסים ספירלות בחוטי אפטוס וקונוסים בחוטי סילואט) מעניקים מענה אופטימלי לאזורי הפנים שונים. כל סוג מהחוטים הללו נוח וקל לשימוש על ידי הרופא וכרוך במינימום של סיכון, תופעות לוואי או כאב עבור המטופל. החומר שממנו עשויים חוטי סילואט נקרא חומצה פולילקטית (PLLA) ואפטוס נקרא חומצה לקטית וקפרולק. חוטים מסוג זה נמצאים בשימוש ברפואה כירורגית וקוסמטית רקונסטרוקטיבית זה שנים רבות ומתאימים לרקמות גוף ב- 100% ונספגים בגוף ב- 100%. חוטים מסוגים הנ"ל פתחו עידן חדש ברפואה האסתטית, כי בנוסף למתיחה של אזורים שונים בפנים יש תהליך יצירת קולגן חדש שמתקבל מאוחר יותר ומתעצם ככל שמתרחקים מיום הטיפול ועד כחצי שנה. זה אומר שטיפול בנוסף למתיחה מכאנית של העור גם מהווה מין בוסטר ליצירת קולגן חדש שמחזק את העור ומשפר את תכונותיו- גמישות ומרקם וממקסם את התוצאה.

את הטיפול ניתן לעבור מגיל 30 ומעלה. טוב להתחיל מוקדם בהופעת סימנים הראשונים של הנפילה על מנת להיראות טוב ולמנוע נפילה נוספת. משך האפקט הוא עד שנתיים.

הטיפול הנו פשוט וקצר ואורך כ- 30 דקות. טיפול חודרני מינימלי עם זמן החלמה קצר, ללא חתכים, ללא צלקות, ומאפשר להגיע לתוצאות טובות מאוד באזורים שונים בפנים ובצוואר.
 

אופן הטיפול

 
הטיפול מתבצע באמצעות החדרת מחט המחוברת לחוט הנספג ולקרסים (או קונוסים), שנאחזים בעור ובשכבות תת-עוריות לאחר שהוחדרו לנקודות נבחרות בפנים ובצוואר. החוט נשאר בעור למשך כשנה. בעת החדרת החוט נוצרת פציעה מקומית קלה בעור, שיוצרת תגובה של התחדשות העור, החלמה, התרעננות והיווצרות של פיברובלסטים, אשר מחדשים ומצעירים את עור הפנים. במהלך שהייתם של החוטים בעור הפנים, נוצרת מעטפה קולגנית, אשר שומרת על התוצאות זמן רב לאחר הספיגה.

הטיפול מבוצע בתנאים סטריליים ובהרדמה מקומית, בתנאי מרפאה וללא צורך בחדר ניתוח. ניתן לחזור לעבודה ולתפקוד מלא כעבור מספר ימים.
 
חוטים נספגים – ד"ר ליליה מינסיאן
 

תוצאות הטיפול כוללות:

 
  • הרמה ומתיחה של עור הפנים
  • מילוי טבעי של שקעים
  • שרטוט קו הלסת ועצמות הלחיים
  • העלמה או הפחתה של קמטים (קמטי מריונט) מצדי הפה ומהאף
  • בסופו של דבר – התחדשות עור הפנים וקבלת מראה אסוף וקורן

תוצאות הטיפול מתגלות ומתעצמות כ- 3 חודשים לאחר סיומו. יש להתחיל בטיפול בשלב מוקדם של נפילת עור הפנים ובראשיתו של תהליך ההזדקנות. באופן זה, הטיפול יעיל יותר ותוצאותיו נשמרות עד שנתיים.

שיטת החוטים הנספגים נחשבת ליעילה במיוחד כשהיא משולבת עם שיטות טיפול נוספות, כגון הזרקת חומצה היאלורונית. היתרון הגדול של הטיפול הוא היכולת לבצעו בכל אזור בגוף, לרבות: הידיים, הזרועות, הבטן ואפילו הצוואר. יש לציין שעד לא מזמן לא היה מענה הולם לצוואר מקומט ונפול – וכעת יש.


צרו עמי קשר לקבלת ייעוץ ולתיאום טיפול באמצעות חוטים נספגים
ד"ר ליליה מינסיאן
 


 
חוטי סילואט- לפני ואחרי
 
טיפול בחוטי אפטוס